close

ایمیل

رمز عبور

نوع پنل

فراموش کردن رمز عبور؟

تاسیسات و مکانیک سیالات و هیدرولیک
گارانتی خرید

دسته بندی: معماری

بازدیدها: 5

فرمت فایل: docx

حجم فایل: 2.259 مگا بایت

تعداد صفحات فایل: 575

قیمت:
13,000 تومان
پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.
مقالات تاسیسات و مکانیک سیالات و هیدرولیک

فروشنده فایل

کد کاربری 7612
کاربر

مقالات و تحقیق ها در مورد تأسیسات و مكانیك سیالات و هیدرولیك دارای 9 تا تحقیق و مقاله و جمعادارای 575صفحه

ارزیابی و شبیه سازی عملكرد شبكه آبرسانی شهر فریمان

( دریافت 13/9/81         پذیرش 23/5/82 )

 

   چكیده

   مصرف روز افزون منابع محدود آب ,به دلیل رشد جمعیت شهرها , پیشرفت صنایع و رشد سطح فرهنگ مردم , بررسی دقیق و همه جانبه شبكه ها و تاسیسات توزیع آب را ضروری می سازد . فقدان منابع آب سطحی دائمی در بسیاری از حوزه های آبریز ایران , و نیز هزینه نسبتاً بالای تصفیه آن برای مصارف شرب , استفاده از منابع زیرزمینی را به صورت امری اجتناب ناپذیر در آورده است . این منابع به دلیل برداشت بیش از اندازه , به منابع جبران ناپذیر تبدیل شده و در برخی مناطق مانند استان های تهران , خراسان و كرمان وضعیت نگران كننده ای پیدا كرده اند. لذا بررسی وضعیت شبكه های آبرسانی تمام استانها به خصوص استانهای مذكور كه در آینده با مشكل تامین اب مواجه خواهند شد , به ویژه برای برآورده ساختن انتظارات مشتركین شركت های آب و فاظلاب امری ضروری به نظرمیرسد .                        با توجه به ضرورت اشاره شده برای بررسی شبكه آبرسانی شهرهای استان خراسان ,شهر فریمان به عنوان نمونه انتخاب و مسائل موجود در ان از قبیل میزان مصرف و نحوه تغییرات آن , وضعیت شبكه موجود , میزان آب به حساب نیامده و اتفاقات شبكه مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفته است. متوسط مصرف سرانه ,ضرایب حداكثر روزانه و ساعتی مصرف , و نیز مقدار نشت برای شهر مورد نظر اندازهگیری شده و با استانداردهای موجود در ایران مقایسه شده اند. سپس به كمك روش اعمال دبی مصرفی پیشنهادی در این تحقیق,كالیبراسیون شبكه صورت پذیرفته كه كشف دوشیربسته در مسیر اصلی لوله های شهر از نتایج قابل توجه آن می باشد. هم چنین بررسی حوادث و اتفاقات در شبكه ابرسانی شهر مذكور نیز نشان داد كه بیشترین تعداد حوادث مربوط به لوله های از جنس پلی اتیلن می باشد.


 

الف – طرح مسئله

آب در روابط سیاسی و بین المللی نقش مهمی و حیاتی پیدا كرده است عده ای از محققان و كارشناسان معتقدند در سالهای آتی ، آب از نظر سیاسی ، اقتصادی و بین المللی همان نقش نفت در سالهای اول 1970 را خواهد داشت و به یكی از عوامل ایجاد تنش یا آرامش در جهان و در منطقه خاورمیانه و خلیج فارس مبدل خواهد شد آب هم اكنون منشاء بروز اختلافات مرزی و اساسی موضع گیریهای خصمانه یا دوستانه برخی كشورهای خاورمیانه و خلیج فارس شده است در برخی دیگر از كشورها آب به ابزار و حربه ای سیاسی جهت اعمال مقاصد و اجرای منافع خود شده است از این فراتر به اعتقاد برخی از سیاستمداران منطقه خاورمیانه در سالهای آتی مشاهده بروز در گیریهای مسلحانه بر سر نحوه مدیریت و تقسیم بندی منابع آبی مشترك خواهد بود و به همین سبب موضوع تقسیم بندی منابع آب یك مسئله امنیتی تلقی و جزء حوزه منافع ملی شمرده می شود . 1 بحران آب ، نقش فزایندحساس و تقریبا ناشناخته آن به ویژه در مناطق پر آشوبی چون خاورمیانه از جمله اهم مسائل زیست محیطی است كه در دهه های 1980 ، 1990 به توزیع در كانون توجه تمركز یافته مجامع بین المللی و نقصان تیزبینی جهانی قرار گرفت خاورمیانه كه بخش عمده ذخایرنفت جهان را داراست همواره با مشكل كم آبی روبروبوده است افزایش روز افزون جمعیت این كمبود را تشدید می نماید اغلب كشورهای این منطقه دارای آبهای سطحی و زیر زمینی مشترك هستند كه بهره برداری از آنها همواره منازعات مختلفی را در منطقه بوجود آورده است .

 


1 نجف ، زراعت بیشه ، آب و ابعاد سیاسی – امنیتی آن در حوزه خلیج فارس ماهنامه خلیج فارس وامنیت ، جلد دوم ، شماره 19 ، بهمن 1380 ص 32

1-خواص آب

آب حالت محلول تركیب  می باشد. یازده درصد وزنی آب را هیدروژن و 89 درصد آنرا اكسیژن تشكیل می دهد. آب خالص در طبیعت یافت نمی شود و همیشه با مقداری مواد خارجی همراه است.

1-2-خواص فیزیكی آب های آشامیدنی

الف-درجه گرمای آب آشامیدنی-آب بسیار یرد اثرهای بدی بر دستگاه گوارش انسان دارد و آب با درجه گرمای بسیار، حالت بی مزگی داشته و گوارا نیست. درجه گرمای آب آشامیدنی باید میان 5 تا 15 درجه باشد.مناسبترین درجه گرمای آب آشامیدنی 8 تا 12 درحه سانتیگراد است.

درجه گرمای آب های زیر زمینی در گودی های 10 متر از سطح زمین نزدیك به 10 درجه است و به ازای هر 33 متر افزایش گودی تقریبا یك درجه به گرمی آب های زیر زمینی افزود می شود. درجه گرمی آب های روی زمینی متفاوت است. در رودخانه ها و دریاچه های كم  عمق درجه گرمای آب تابع درجه گرمای محیط است. در دریاچه های گود آب های زیرین تقریبا دارای درجه گرمای ثابتی هستند و معمولا در تابستان ها خنك تر از آب های روئین و در زمستان ها گرم تر می باشند.

فایل های مرتبط ( 15 عدد انتخاب شده )
طراحی مجموعه های تجاری اداری تفریحی-فایل ورد-تحقیق
طراحی مجموعه های تجاری اداری تفریحی-فایل ورد-تحقیق

دانلود پاورپوینت آتشکده در معماری اسلامی
دانلود پاورپوینت آتشکده در معماری اسلامی

پاورپوینت الهام از طبیعت در سازه های معماری
پاورپوینت الهام از طبیعت در سازه های معماری

تحقیق در مورد استاتیک
تحقیق در مورد استاتیک

تحقیق مقاومت مصالح 1و2و3و4 به صورت كامل
تحقیق مقاومت مصالح 1و2و3و4 به صورت كامل

تحقیق تصفیه فاضلابها و پسابهای صنعتی
تحقیق تصفیه فاضلابها و پسابهای صنعتی

مقاله تخلیه عرضی
مقاله تخلیه عرضی

تحقیق تبخیر
تحقیق تبخیر

تحقیق آبرسانی شهری
تحقیق آبرسانی شهری

اصطلاحات شهرسازی 910 ص
اصطلاحات شهرسازی 910 ص

اصول و مبانی گودبرداری و سازه های نگهبان 125 ص
اصول و مبانی گودبرداری و سازه های نگهبان 125 ص

تحقیق در مورد مدرسه 37 ص
تحقیق در مورد مدرسه 37 ص

مدرسه (واحد آموزشی) 65 ص
مدرسه (واحد آموزشی) 65 ص

مدارس دوره صفویه 18 ص
مدارس دوره صفویه 18 ص

محیط مسكونی 33 ص
محیط مسكونی 33 ص

کسب درآمد دائم بدون نیاز به سرمایه گذاری! با سیستم فروشگاه دهی سل یو کسب درآمد کنید.